KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14917326
nr 1491 7326
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, Mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 27x36 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:10:05
1.500 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm